KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15286110
nr 1528 6110
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, landskap, 17x50cm, yttermått inklusive ram: 40x75cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 20 mars 2023
kl 20:12:41
20/3 20:05:33
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman